FİRMA PROFİLİMİZ

Sıkça Sorulanlar

SİZİ ÖNEMSİYORUZ BİZE ODAKLANIN…  

GAZ MASKESİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR  ?

Gaz maskesi seçerken Class 2 yada Class 3 seviyeleri kontrol edilerek amaca uygun maske seçilmelidir. Eğer endüstriyel uygulamalarında kullanılacaksa Class 2 eğer yangına müdahalede kullanılacaksa Class 3 tercih edilmelidir.

GAZ FİLTRESİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR  ? 

Gaz filtreleri koruma sağladığı gazın içeriğine göre uygun harf kodlandırmalarına ve performans değerlerine sahiptir. Çalışma alanınızdaki risk teşkil eden gaz tipi ve yoğunluğunu bildirmek doğru filtre seçmek için birincil adımdır.

YANGIN ELBİSESİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR  ? 

Yangın elbisesi seçimi yaparken öncelikle amaca uygunluğunu etüt etmemiz gereklidir. Ne zaman , Nasıl , Ne ile 3 ( N ) kuralından yola çıkarak yangına müdahalede kurtarma ve müdahale unsurlarının birlikte değerlendirilerek amaca uygun malzeme tedarik edilmelidir. Müdahale amaçlı CE EN 469 norm uygun kıyafetler ani geçişler ve kurtarma amaçlı müdahalelerde CE EN 1486 norm uygun alümünize elbiseler tercih edilmeli ve bu malzemeler 89/686/EEC KKD Kişisel Koruyucu Direktiflerine uygun olarak üretilmelidir.

Tedarik edilen malzemelerin etiketlerinde muhakkak ilgili standartı , beden ölçüsü, üretici ismi , katman detayları , sertifikandıran bağımsız kuruluş ismi geçmesi gereklidir.Bu ayrıntıya tedarik aşamasında dikkat edilmeli ve ilgili sertifika örnekleri istenmelidir.

KAPALI ALAN NEDİR ?

Bir çalışanın girip görevini yapmasına olanak verecek genişlikte olan alandır

Giriş ve çıkışın kısıtlanmış sınırlanmış olduğu alanlardır

Sürekli olarak insan kullanımına açık olmayan alandır

Başlıca kapalı alan olarak değerlendirilen yerler ;

Depolar, Kuyular, Yağ alma / giderme tesisleri , Lağım, Menholler, Tüneller, Mahzenler, Kazanlar, Silolar, Gemiler, Tahıl Siloları, Mikserler, Üstü açık su depoları, Su kuleleri, Alttan girişli muhafazalar, Mototren Tankları, Meznaha Kan Çukurları 

Göz Duşu | ©2022-2023 - ODAK GROUP. Tüm Hakları Saklıdır. TTKobi Hazır Web Sitesi